Slavna 1998. - kako smo slavili, arhivske snimke

Šesnaesto svjetsko nogometno natjecanje, u razdoblju od 10. lipnja do 12. srpnja 1998. godine, održalo se u Francuskoj. Evo malo atmosfere iz Lyona:

Prvenstvo je osvojila reprezentacija Francuske koja je u finalnom susretu porazila Brazil rezultatom 3:0. To je ujedno bio i prvi put da je reprezentacija Francuske osvojila svjetsko nogometno prvenstvo čime je postala sedmom nacijom kojoj je to uspjelo, a šestom (nakon Urugvaja, Italije, Engleske, Zapadne Njemačke i Argentine) kojoj je to uspjelo na domaćem tlu.

Po prvi puta u svojoj povijesti na prvenstvu su nastupile reprezentacije Jamajke, Japana, Južne Afrike i Hrvatske od kojih je potonja ujedno ostvarila i svoj najveći uspjeh do danas plasiravši se u polufinale turnira i osvojivši treće mjesto.
Ovako se slavilo diljem Hrvatske:

Napadač Hrvatske Davor Šuker postao je najboljim strijelcem turnira sa šest pogodaka: