Na riječkom Sveučilištu pilot projekt 'Mladi u suvremenom društvu'
Zagrebački Institut za društvena istraživanja i Sveučilište u Rijeci potpisali su u Rijeci sporazum o pokretanju pilot projekta cjeloživotnog učenja 'Mladi u suvremenom društvu'.
Riječ je o prvom studijskom programu u Hrvatskoj za osposobljavanje stručnjaka za rad s mladima. Namijenjen je nastavnicima, stručnim suradnicima u odgojno-obrazovnim ustanovama i odgajateljima. Pilot projekt će polaziti 15 polaznika, a krenut će sredinom 2017. godine.
Rektor riječkog Sveučilišta Pero Lučin kazao je da se na ovaj način pokušava stvoriti koncentracija znanja i programa za obrazovanje lidera i menadžera u obrazovanju. Istaknuo je da će se u prvom razdoblju koncentrirati na visoko obrazovanje, a potom i na osnovno i srednje.
Ravnateljica zagrebačkog instituta Branislava Baranović važnim je ocijenila pokretanje studija koji će omogućiti prijenos empirijski utemeljenih spoznaja, dobivenih istraživanjima mladih na institutu, u sveučilišni program.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android.
Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!