Tihi pakleni osvojili naslov svjetskih prvaka

Hrvatski gluhi rukometaši osvojili su naslov svjetskih prvaka pobijedivši Rusiju u finalu u brazilskom gradu Caxias do Sul 29-22. Naša reprezentacija gluhih rukometaša, osim dva svjetska naslova, ima i četiri zlatne olimpijske medalje.

Tihi pakleni, kako je nadimak našoj rukometnoj reprezentaciji gluhih, obranili su naslov svjetskih prvaka. Uz to pokupili su nagradu za najboljeg golmana SP-a (Dean Šagovac) te onu za najboljeg igrača prvenstva (Tomislav Bošnjak).

Na 2. svjetskom prvenstvu u muškoj konkurenciji nastupalo je osam zemalja - Hrvatska, Kamerun, Turska, Rusija, Brazil, Gana, Ekvador i Kenija, a prvi put je održana i u ženskoj konkurenciji gdje su Dankinje osvojile zlato, Turkinje srebro, a Brazilke broncu.

U emisiji Dobro jutro, Hrvatska gostovali su tihi pakleni Kristijan Živković i Bojan Crnojević.