Gosti show programa Dore - Roko Blažević i pobjednica Eurosonga 2018., Netta!

Još nas nekoliko dana dijeli od velike završnice Izbora hrvatske pjesme za pjesmu Eurovizije – Dora 2020., kada ćemo u izravnom HRT-ovu prijenosu iz Opatije doznati tko će u svibnju predstavljati Hrvatsku na Eurosongu u Rotterdamu.

Izvođači ovih dana pristižu u Opatiju kako bi odradili prve probe na spektakularnoj pozornici u Sportskoj dvorani Marino Cvetković, koja će u subotu postati hrvatsko glazbeno središte.

● Voditeljska četvorka Dore 2020.!

Kako bi Dora 2020. dodatno podigla ljestvicu i opravdala titulu najvećeg domaćeg tv spektakla, u šou programu nastupit će eurovizijska pobjednica 2018. godine, popularna i svima poznata Izraelka Netta, koja je spektakularnom pobjedom u Lisabonu s pjesmom Toy prije dvije godine dovela Eurosong u Izrael.


Netta

Svojim živopisnim nastupom i neobičnom pjesmom sa snažnom porukom svima se urezala u pamćenje, a svojim će nastupom zasigurno upotpuniti hrvatski izbor pjesme za pjesmu Eurovizije. S gotovo 130 milijuna pregleda na YouTubeu, video spot za pjesmu Toy najgledaniji je video na službenom kanalu Eurosonga.

Uz Nettu, u šou programu će nastupiti i naš prošlogodišnji pobjednik Dore Roko Blažević, koji nas je potom i predstavljao na Eurosongu u Tel Avivu.


Roko Blažević (Foto: Dario Njavro/HRT)

Dora 2020. održat će se u subotu, 29. veljače od 20:05 na Prvom programu Hrvatske radiotelevizije (HRT-HTV1) i Drugom programu Hrvatskog radija (HRA2), kada će odlukom žirija i gledatelja putem televotinga biti odabran hrvatski predstavnik na Eurosongu 2020. A Hrvatska će nastupiti u drugom dijelu prve poluzavršnice Eurosonga 12. svibnja.



U nastavku donosimo redoslijed izvođenja pjesama na Dori 2020.: 


    1. Elis Lovrić - Jušto (E.Lovrić – E.Lovrić/M.Zec)
    2. Bojan Jambrošić - Više od riječi (A.Šola – S.Gleđa/D.Žagmeštar)
    3. Edi Abazi - Coming home (S.Sekulović Skansi)
    4. Zdenka Kovačiček - Love, Love, Love (M.Mihaljević – B.Mihaljević/H.Grčević)
    5. Alen Vitasović & Božidarka Matija Čerina - Da se ne zatare (R.Pilepić –  D.Rapotec Ute)
    6. Đana - One (R.Stipišić – L.Mrduljaš)
    7. Aklea Neon - Zovi ju mama (D.Zovko/P.Kladarin – D.Zovko – D.Zovko/P.Kladarin)
    8. Nikola Marjanović - Let's forgive (A.Karas – J.Kaplowitz/R.Vnuk/D.Šomen/A.Caković/A.Karas)
    9. Lorenzo feat Dino Purić & Reper iz sobe – Vrati se iz Irske (Lorenzo – Lorenzo/Reper iz sobe – Z.Dusper Dus)
    10. Marin Jurić Čivro - Naivno (B. Kolarić/M.Kolarić/M. Matijević Sekul – M. Matijević Sekul)
    11. Lorena Bućan - Drowning (I.Huljić – L.Škaro)
    12. Indira - You Will Never Break My Heart (B.Mihaljević/A.Crotti/D.Medalie – I.Levak/D.Medalie – B.Mihaljević/A.Crotti)
    13. Jure Brkljača - Hajde nazovi me (M.Rus – F.Boić)
    14. Colonia - Zidina (B.Đurđević – V.Đurđević – B.Đurđević)
    15. Mia Negovetić - When it Comes to You (A.Wrethov/L.Deb/D.Dendo/M.Negovetić)
    16. Damir Kedžo - Divlji vjetre (A.Pecotić – B.Šalamon Shalla/M.Rodić)