Biciklom po Dalmatinskoj zagori
Privlačan i raznolik okoliš, povoljna klima i bogata kulturno - povijesna baština, Hrvatsku čine sve poželjnijim cikloturističkim odredištem. Osobito Splitsko - dalmatinsku županiju. I to - od Makarskoga primorja i otoka, do Dalmatinske zagore.
Zaštitna kaciga na glavu, oprema u torbu, osmijeh na lice i - put pod kotače!
- Bolje od šetnje i brže od šetnje, vidiš sve oko sebe i ujedno uživaš i ne umaraš se, ističe zaposlenica putničkoj agenciji Ivana Mađor Božinović.
A takva se pozivnica - ne odbija!
- Ja nisam neki biciklist, čak 10 godina nisam vozila i pitala sam se hoću li ja to moći, ali 33 kilometra su prošla - ovako, govori Daria Domazet iz Sinja.
- Baš izuzetno lagano, uživali smo u krajoliku, ističe Kristina Križanac iz Sinja.
- Vidite tu prirodu, te pejzaže, ti panoramski pogledi. Čovjek se opusti, ne misli koliko još ima kilometara, stvarno od 7 do 77 što se kaže, ističe Ivica Mastelić.
I to - sa svih strana svijeta.
- To su gosti jako dobre platežne moći i sve nam ih više dolazi iz autodestinacija, Austrije, Njemačke, nešto Italije, Slovenije u velikom broju, dodaje Monika Vrgoč, direktorica TZ Sinj.
A ne zaostaju ni domaći.
- Mi smo nedavno krenuli u izradu Strategije razvoja cikloturizma Dalmatinske zagore i zaista je pravi trenutak da se vlastitim očima uvjerim u potencijal ovog kraja, govori Tomislav Balić iz TZ Dugopolje.
A oni nisu zanemarivi.
- Zagora je nešto što nudi bezbroj mogućnosti za sve željne adrenalina ali ljepota je fenomenalna, ističe Kristina Mikec Jurišić, direktorica putničke agencije.
S nekoliko tisuća kilometara uređenih i označenih staza, Splitsko - dalmatinska među najrazvijenijim je cikloturističkim županijama.
No, prostora za napredak ima još. Od signalizacije, putokaza i mapa do ugostiteljskih i smještajnih objekata.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android.
Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!