Istraživanje: 76% studenata spremno platiti veću cijenu za zdraviju studentsku prehranu
Objavljeno: 27. lipnja 2020., prije 294 dana
Autor: T.V./HRT
PODIJELI
-
Foto: - / -
76% studenata spremno je platiti veću cijenu za zdraviju studentsku prehranu, pokazalo je to istraživanje koje je provelo Ministarstvo znanosti i obrazovanja u suradnji s priznatim chefom Matom Jankovićem.
76% studenata spremno je platiti veću cijenu za zdraviju studentsku prehranu, pokazalo je to istraživanje koje je provelo Ministarstvo znanosti i obrazovanja u suradnji s priznatim chefom Matom Jankovićem.
Dvije trećine studenata u menzama se hrani nekoliko puta tjedno, a nezadovoljni su raznovrsnošću ponude, kvalitetom jela i dostupnošću povrća. Više od 80% ispitanika smatra da za prehranu može izdvojiti do 50 kuna dnevno.
67% studenata smatra da se njihove studentske prehrambene navike razlikuju u odnosu na prehrambene navike kod kuće, a radije biraju prehranu u studentskim restoranima nego onu iz restorana brze hrane i pekara.
Uobičajene prehrambene navike temelje se na mesu (86%), zatim povrću i voću (78%), slijede salate (59%), tjestenina (56%), žitarice (32%), riba (24%).
Studenti su općenito zadovoljni cijenom (49%) i osobljem u studentskim restoranima (45%), a nezadovoljni raznovrsnošću ponude, kvalitetom jela i dostupnošću povrća. (N = 6.077)
- Koliko je studentima važno da se i njihov glas čuje po pitanju studentske prehrane pokazuje interes za ovaj projekt. Pitanje studentske prehrane predugo je vremena bilo zapostavljeno i zato je iznimno važna modernizacija jelovnika koju provodimo u suradnji s poznatim chefom Matom Jankovićem, a cilj nam je da ga sukreiraju i sami studenti, istaknula je ministrica znanosti i obrazovanja prof. dr. sc. Blaženka Divjak.
HRT koristi kolačiće (eng. cookies) kako bi Vam pružio bolje korisničko iskustvo o čemu više možete pročitati OVDJE. Ako ne želite dopustiti da HRT na vaše računalo upisuje kolačiće, možete to spriječiti postavkama Vašega internetskog preglednika.