U Šibeniku je najavljeno 65. izdanje Međunarodnog dječjeg festivala, koji počinje 14. lipnja. Trajat će 14 dana, a organizatori su najavili ukupno 200 programa i 2500 sudionika iz 9 zemalja.
27.05.2025.
16:23
Autor: M.M./Vijesti/HRT
U Šibeniku je najavljeno 65. izdanje Međunarodnog dječjeg festivala, koji počinje 14. lipnja. Trajat će 14 dana, a organizatori su najavili ukupno 200 programa i 2500 sudionika iz 9 zemalja.
Ove godine program će biti isključivo koncentriran na trgovima i ulicama zbog obnove Šibenskog kazališta.
Festival će biti otvoren mjuziklom "Ptica čudesnih krila" u produkciji zbora Zdravo maleni i dramskog studija Šibenskog kazališta.
- Ove godine je negdje oko 30-ak programa bit će organizirano van našeg grada, van administrativnog područja grada Šibenika. Dakle, mislimo na Šibensko-kninsku županiju, na Zadarsku, Splitsko-dalmatinsku i Dubrovačko-neretvansku županiju, jer ove godine imamo jednu veću suradnju i s nacionalnim festivalima kao što su Ljetne igre, kao i s kolegama iz Splita, rekao je Jakov Bilić, ravnatelj Međunarodnog dječjeg festivala u Šibeniku.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora