Nakon prošlotjednog otvorenja splitskoga Žnjana mnogi će ovaj vreli vikend zasigurno provesti na najvećoj i najuređenijoj plaži.
28.06.2025.
14:40
Autor: A.D.H./Vijesti/HRT
Nakon prošlotjednog otvorenja splitskoga Žnjana mnogi će ovaj vreli vikend zasigurno provesti na najvećoj i najuređenijoj plaži.
Jesu li gradske službe osigurale dovoljan broj komunalnih redara i spasilaca i kakvo je stanje sigurnosti?
Marijan Ciprijan, direktor Žnjana d.o.o, kazao je kako je zadovoljan kako je prošao prvi tjedan.
- Otvaranje je prošlo u redu, a također i jutro nakon otvaranja je isto prošlo u redu, bez ikakvih incidenata. Ljudi su počeli dolaziti, plaža je zaživjela u odnosu na ono što je bilo prijašnjih godina i ovo je neusporedivo bolje po svim sadržajima, naglasio je Ciprijan.
- Nadam se da će tako i ostati - sve uredno, čisto i bez problema, dodao je.
Na pitanje postoji li dovoljan broj spasilaca, odgovara potvrdno.
- Na ovom području je predviđena služba spasilaca i asistenata na plaži za osobe s invaliditetom. Tu su asistenti, ima i lift za ulaz u more, a i sami spasioci su organizirani na svojim tornjevima koje upravo sad dovršavamo. Segment sigurnosti, što se tiče kupača, je zadovoljen, naglašava.
Dosta je polemika u javnosti o navodnim visokim cijenama parkinga.
Ciprijan kaže kako se parking još nije počeo naplaćivati, ali kako cijene neće biti visoke.
- Ovdje su garaža i parking relativno veliki. Bit će malo manje od 1000 parkirnih mjesta. Kad ih pustimo u pogon, to će biti 1 euro za sat vremena parkinga. Čini mi se da je to normalna cijena, prihvatljiva svima, s obzirom na to da moramo ovaj cijeli kompleks održavati, zaključio je.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora