Britanski alter rock bend Editors u veljači iduće godine u Zagrebu

28.04.2026.

16:06

Autor: M.B./HRT/Hina

Britanski band Editors
Britanski band Editors
Foto: Christian Bertrand / SHUTTERSTOCK

Britanski alter rock bend Editors, koji je odavno osigurao kultni status kod obožavatelja iz Hrvatske, vraća se 4. veljače u Zagreb, gdje će nastupiti Boćarskom domu.

Editorsi su do sada više puta rasprodavali klupske i festivalske nastupe, od Tvornice kulture do male dvorane Doma sportova, a nastupili su i kao headlineri Pozitivnog koncerta. U Zagreb dolaze u povodu objave novog materijala i turneje najavljeno je iz agencije LAA.

Nova era benda dolazi uz novi singl Call It In, prvi materijal nakon albuma EBM, sniman u pauzama između koncerata i solo prvijenca frontmana Toma Smitha There Is Nothing In The Dark That Isnt There In The Light.

Singl Call It In daje naslutiti kako zvuči osmi album i novo poglavlje jednog od najcjenjenijih bendova iz UK.

Proveli smo većinu ljeta 2025. u Gloucestershireu radeći na pjesmama u tradicionalnoj postavi benda. Call It In je priča o traženju pomoći u doba egzistencijalne neizvjesnosti i traženju utjehe u nekome bliskome, o bijegu od zaglušujuće buke modernog života, poručio je karizmatični frontman benda Tom Smith.

Uz milijune prodanih ploča diljem svijeta, platinaste naklade albuma i redovitim rasprodanim turnejama, Editors se konstantno dokazuju kao jedan od najvitalnijih i najpoznatijih otočkih bendova. Od osnutka 2002. su u samo tri godine lansirani među nove otočke rock zvijezde, a svih sedam albuma je uvršteno na ljestvice 10 najboljih izdanja u UK.

Debitantski The Black Room iz 2005. osigurao im je nominaciju za prestižnu nagradu Mercury te nastupe na festivalima Lollapalooza i Coachella, dok je nasljednik An End Has A Start stigao na prvo mjesto britanske top liste albuma uz prve nastupe na Glastonburyju.

Ulaznice u prodaji od 30. travnja


Nakon In This Light And On This Evening (2009.) na kojem se nalazi megahit Papillon, uslijedili su The Weight Of Your Love (2013.), jednako uspješan In Dream iz 2015. te šesti album Violence. Sve je zaokruženo kompilacijom Black Gold s najvećim hitovima te EBM nabijen electro-rockom.

Karijeru su im obilježili mnogi hitovi - uz rock himne Munich, Smokers Outside The Hospital Doors, tu su i hvaljeni klasici Violence, Papillon, Ocean Of Night, Formaldehyde, kao i The Weight of the World, Sugar, Hallelujah (So Low), A Ton Of Love, An End Has A Start, te Black Gold ili The Racing Rats.

Editors će ovog ljeta nastupati većinom po festivalima, a nova turneja vodi ih idućeg proljeća po dvoranama Ujedinjenog Kraljevstva i Europe.

Ulaznice po cijeni od 39 eura u prodaji od četvrtka, 30. travnja.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!