Irma i Filomena pripremaju savršeni nastup: Dora je Dora!

12.02.2025.

18:29

Autor: D.M./HRT

Irma Dragičević i Filomena Puljić, natjecateljice na ovogodišnjoj Doriu emisiji 'Kod nas doma' podijelile su svoja iskustva vezano za pripreme. 

Od hidratacije do duhovne inspiracije


- Definitivno dobar san i puno hidratacije, ali ne pola sata prije nastupa, nego 48 sati prije pjevanja. Morate paziti što pijete i jedete. Nema teških obroka ako želite drugi dan zasjati, Irmin je recept za savršenu izvedbu.

Filomenina pjesma "Strong" kombinira R&B i gospel. O ideji za takav spoj žanrova rekla je kako joj je došla odozgo.

- Dugo sam se lomila između životnih i glazbenih putova. Bila sam na Berklayu i obožavala odlaziti na glazbene seanse afroameričkih glazbenika koji su me naučili što je R&B. Moji prijatelji, pjevači u baptističkim crkvama, rekli su mi da i ja to mogu ako iskreno vjerujem. Moj producent Domagoj Perišić čuo je moju ideju i složio dobar aranžman. Tako je nastao 'Strong', kaže Filomena.

Irma je otkrila da će ljubičasta boja biti važan dio njezina nastupa, iako, kažu, donosi nesreću na kazališnim daskama. Filomena je sudjelovala na brojnim pjevačkim natjecanjima. Unatoč bogatom iskustvu, priznaje da je Dora poseban izazov.


'Laže tko kaže da nema tremu'

- Laže tko kaže da nema tremu. Dora je Dora. Natjecanje na jednom višem nivou. Dora nosi posebnu odgovornost, pogotovo kad predstavljaš svoju autorsku pjesmu. A kao kantautor osjećaš dodatan pritisak da se ne osramotiš. Ta odgovornost donosi tremu, ali nastojim je usmjeriti na nešto pozitivno, da to bude 'wow', dodaje.

Irma, pjevačica s iskustvom nastupa u kazalištima i koncertnim dvoranama, prvi će put nastupiti na Dori. Iako je svjesna veće gledanosti, ističe da to neće utjecati na kvalitetu njezine izvedbe.

- Moja profesorica na Akademiji Lidija Horvat-Dunjko, koja je također bila na Dori s 'Nostalgijom', naučila me da kvaliteta i stav moraju biti jednaki bilo da pjevam za pet, 15 ili 15 tisuća ljudi, kazala je.

Obje pjevačice istaknule su važnost podrške i vjere u ono što rade te se vesele nastupu uživo na Dori.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!