Jahta koja oduzima dah usidrila se pred Zadrom

22.06.2024.

16:27

Autor: V.Š./HRT Radio Zadar

Ulysses
Ulysses
Foto: Marinko Radulić / HRT

Na moru ispred Dikla usidrila se luksuzna 103 metra dugačka jahta Ulysses, kako pišu specijalizirani portali, u vlasništvu drugog najbogatijeg čovjeka Novog Zelanda, milijardera Graemea Richarda Harta

Jahta je izgrađena lani u nizozemskom brodogradilištu Feadship, a vrijednost joj se procjenjuje na 275 milijuna dolara. Brod može primiti dvadeset gostiju u deset kabina, a opslužuje ih čak trideset članova posade. Jahta se, inače smatra remek-djelom moderne yachting industrije, prije svega zbog inovacija u gradnji te dizajnu.


U pratnji ove luksuzne jahte je i servisna jahta U-81, također u vlasništvu novozelandskog milijardera. Brod je duljine 80 metara i izgrađen prije dvije godine u nizozemskom brodogradilištu Damen Shipyards. Osim košarkaškog igrališta i drugih sadržaja, brod ima i helikopter te nekoliko glisera.


Graeme Richard Hart je, prema Forbesu, 2022. godine bio među 274 najbogatije osobe na svijetu. 

Galerija
U-81, Foto: Marinko Radulić/HRT
U-81, Foto: Marinko Radulić/HRTUlysses, Foto: Marinko Radulić/HRTUlysses, Foto: Marinko Radulić/HRT

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!