Klasici Zagreb filma i Bonobostudio - besplatno na YouTubeu
Objavljeno: 30. ožujka 2020., prije više od godinu dana
Autor: V.M./Hina
PODIJELI
-
Foto: - / -
Na YouTube kanalu Zagreb filma može se pogledati osam animiranih filmova nastalih u njihovoj produkciji, među kojima i Oscarom nagrađeni ‘Surogata’, a besplatne filmove nudi i Bonobo studio.
Na službenom YouTube kanalu Zagreb filma može se pogledati osam animiranih filmova nastalih u njihovoj produkciji, među kojima su i klasici poput Oscarom nagrađenog ‘Surogata’ Dušana Vukotića, a besplatne filmove nudi i Bonobo studio.
Mogu se pogledati još ‘Ceremonija’ (1965.) Borivoja Dovnikovića - Borde, ‘Bećarac’ (1966.) i ‘Mačka’ (1971.) Zlatka Boureka, ‘Đavolja posla’ (1965.) Zlatka Grgića, ‘Iznutra i izvana’ (1978.) Joška Marušića, ‘Wiener Blut’ Zlatka Boureka i Pavla Štaltera (2015.) i ‘Tajni laboratorij Nikole Tesle’ (2014.) Brune Razuma.
Link za gledanje filmova Zagreb film je objavio na svojoj Facebook stranici, kao i informaciju da je HRT-u ustupio besplatno prikazivanje animiranih filmova u trajanju od 400 minuta kako bi svima olakšali ostanak doma u ovim teškim vremenima.
Zgrada Zagreb filma u Novoj vesi, poznatija kao Kuća hrvatskog filma, pretrpjela je u nedavnom potresu oštećenja koja tek trebaju biti procijenjena, no dotad je zatvorena i djelatnici rade od kuće.
Bonobostudio dio svojih naslova nudi besplatno na Vimeu
Produkcijska i distribucijska tvrtka za animirane i eksperimentalne filmove Bonobostudio, također je ponudila neke od svojih naslova besplatno na svom službenom Vimeo kanalu - https://vimeo.com/bonobostudio
Bonobostudio je na svojim stranicama izvijestio i da je diplomski film Ollija Mageeja ‘Kimni. Namigni. Konj.’, kojemu je distributer, uvršten u konkurenciju animiranih filmova na 58. Ann Arbor Film Festivala, što mu je i svjetska premijera.
Programi tog jednog od najpoznatijih američkih festivala posvećenog avangardnim i eksperimentalnim filmovima, uključivši i dodjelu nagrada, bili su besplatno dostupni u cijelom svijetu putem live streama, što je još jedan od mnogih primjera preseljenja kulturnih događaja u virtualno okruženje.
Diplomski rad mladog umjetnika Ollija Mageeja nastao je u produkciji londonskog Royal College of Art, u kombinaciji stop i klasične animacije te kolaža, nema klasičnu naraciju, a njegove nasilne scene, doslovno, ostaju skrivene iza konja, stoji u opisu filma.
Popis (skoro) svih kulturnih programa na webu
HRT koristi kolačiće (eng. cookies) kako bi Vam pružio bolje korisničko iskustvo o čemu više možete pročitati OVDJE. Ako ne želite dopustiti da HRT na vaše računalo upisuje kolačiće, možete to spriječiti postavkama Vašega internetskog preglednika.