Koncert Marka Perkovića Thompsona na zagrebačkom hipodromu prodao je 281.774 ulaznica, čime je službeno postao najveći koncert s prodanim ulaznicama na svijetu, u povijesti.
30.03.2025.
16:19
Autor: A.D./HRT
Koncert Marka Perkovića Thompsona na zagrebačkom hipodromu prodao je 281.774 ulaznica, čime je službeno postao najveći koncert s prodanim ulaznicama na svijetu, u povijesti.
Koncert se rasprodao u manje od 24 sata, a skoro polovica svih ulaznica prodana je u manje od 6 sati.
Rekord u najvećem koncertu s prodanim ulaznicama dosad je držao talijanski glazbenik Vasco Rossi koji je 2017. za svoj koncert u Modeni prodao 225.173 ulaznice u parku Enza Ferrarija.
Thompson je taj rekord nadmašio s čak 25 % više prodanih ulaznica.
Zabilježeno je kako se u virtualnoj internetskoj čekaonici sustava za prodaju ulaznica u svakom trenutku nalazilo preko 200.000 ljudi.
Pritisak na prodaju trajao je cijelu noć, stotine ulaznica prodavale su se svake minute tijekom noći, a u najmirnijem trenutku, oko 4:30 sati, i dalje je u virtualnoj čekaonici sustava za prodaju ulaznica bilo je više od 20.000 ljudi.
Thompsonov menadžment potvrdio je jučer kako bi se zbog velikog interesa mogao održati i drugi koncert.
- Zbog iznimno velikog interesa i brojnih upita onih koji nisu uspjeli osigurati ulaznicu za koncert Marka Perkovića Thompsona 5. srpnja na zagrebačkom Hipodromu, menadžment je spreman organizirati dodatni koncert 6. srpnja. Trenutačno smo u kontaktu s nadležnim gradskim službama i čekamo njihovu službenu potvrdu, poručio je menadžment Marka Perkovića Thompsona.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora