Večeras će u Hrvatskom narodnom kazalištu u Zagrebu biti dodijeljena najstarija hrvatska medijska nagrada – Večernjakova ruža. Prijenos svečanosti počinje u 20:15 na Prvom programu HTV-a.
11.04.2025.
18:24
Autor: B.B.B./Kod nas doma/HRT
Večeras će u Hrvatskom narodnom kazalištu u Zagrebu biti dodijeljena najstarija hrvatska medijska nagrada – Večernjakova ruža. Prijenos svečanosti počinje u 20:15 na Prvom programu HTV-a.
Iz zagrebačkog HNK javio se Dorijan Klarić ističući da su "ruže crvene, tajne skrivene, ali samo do 20:15". Program će voditi Doris Pinčić Guberović i Danijela Trbović.
– Fasadna žbuka je na licu. Sva pamet svijeta je na šalabahteru i ponavljaju se zadnji detalji, našalila se Trbović.
Trbović je poručila kako očekuju "uzbudljiv i zabavan program, kao i pokoji neočekivan trenutak". Posebno se osvrnula na činjenicu da HRT ove godine ima čak 10 nominacija.
– Sretna sam i nadam se da će naše kolege dobiti neku od nagrada, kazala je.
O pripremama je govorila i Uršula Tolj, koja je otkrila da su filmovi o nominiranima ove godine osmišljeni nešto drugačije kako ne bi bili suhoparni.
- Na svečanosti će nastupiti Parni Valjak, Jelena Rozga, Vinko Ćemeraš te Marko Bošnjak, hrvatski predstavnik na Eurosongu, rekla je.
Među nominiranima su i radijski voditelji HRT-a. Dario Špelić, urednik emisije "Povijest četvrtkom", kazao je kako mu je ovo treća ili četvrta dodjela Večernjakove ruže.
– Odlazak u HNK postao je rutina – našalio se i dodao da je 25 godina "Povijesti četvrtkom" prošlo vrlo brzo.
Špelić je prisjetio početaka u obrazovnom programu HRT-a.
– Došao sam kao apsolvent povijesti i neka vrsta ispomoći. Nakon odlaska kolega emisija je ostala na meni. Imao sam sreću raditi u sredini koja je njegovala drugačiji pristup – kombinaciju glasa, zvuka i sugovornika, rekao je.
Istaknuo je da je povijest najbolja priča na svijetu.
– Teško je upropastiti tu temu ako iole znate što radite, a iskustvo i dobra sredina su tome doprinijeli, ustvrdio je.
Ivan Hlupić, urednik emisije "Moj firtl" na Radio Sljemenu, opisao je svoju emisiju kao specifičnu.
– Vrlo često okupljamo neuobičajeno velik broj gostiju, u 20 minuta svi stignu sve reći, a često rješavamo i probleme.
Naglasio je važnost strasti prema poslu:
– Ako radite ono što volite, onda se to i čuje, pogotovo na radiju. Svaki dan svjedočimo tome da najzagrebačkiji radio vrijedi slušati – poručio je.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora