Tko želi biti milijunaš?
Foto: Tamara Zaninović Šošić / HRT
U ovotjednom izdanju “Milijunaša" dvoje natjecatelja odustalo je od odgovora. Filip Furlan iskoristio je dva džokera na glazbenom pitanju za 8000 kuna i unatoč tome - odustao. Nije znao da je gitarist John Frusciante dvaput napustio Red Hot Chili Pepperse i dvaput im se vraćao! Tamara Zaninović Šošić odustala je na pitanju za 32.000 kuna, a za nju je kobno bilo pitanje o austrougarskom prijestolonasljedniku Franji Ferdinandu. Trećeg natjecatelja, Josipa Batura, koji je osvojio 1000 kuna i ima sve džokere, gledat ćemo i u sljedećoj emisiji popularnog showa.
Tamara Zaninović Šošić, natjecateljica iz Kastva koja se u prošlotjednom izdanju kviza samo predstavila, otvorila je emisiju te lako i sigurno prešla prvi prag i osvojila 1000 kuna.
Prvog džokera zatrebala je na pitanju za 16.000 kuna. Nije znala koja je država - Kambodža, Malezija, Singapur ili Tajland - dobila nadimak nakon što ju je indonežanski predsjednik usporedio s "malom crvenom točkom".
Tamara Zaninović Šošić
Foto: Tko želi biti milijunaš? / HRT
Nakon kraćeg razmišljanja odlučila se za džokera zovi i to svojeg supruga Viktora Šošića jer, kako je objasnila, on zna sve ono što ona ne zna.
Tamara Zaninović Šošić
Foto: Tko želi biti milijunaš? / HRT
Džoker zovi nije ni stigao odgovoriti na pitanje pa je Tamara zatražila džokera pola-pola, nakon čega su ostali Kambodža i Singapur. Iako nije znala odgovor, Tamara je riskirala i navela C - Singapur kao konačan odgovor što je bio i točan odgovor na deveto pitanje.
Tamara Zaninović Šošić
Foto: Tko želi biti milijunaš? / HRT
Na idućem, desetom pitanju, Tamara je zatražila posljednjeg džokera.
Pitanje za 32.000 kuna je glasilo: Kako je nadvojvoda Franjo Ferdinand dozivao cara Franju Josipa? Brate, Očuše, Djede ili Striče.
Sama je pretpostavljala odgovor, no nije ga rekla, nego je zamolila publiku za pomoć.
Njih 53% odlučio se za Striče, 20% za Djede, 15% za Očuše, a 12% za Brate.
Nakon odgovora publike navela je kako je mislila da je odgovor Djed.
Tamara Zaninović Šošić
Foto: Tko želi biti milijunaš? / HRT
- Ne znam hoću li vjerovati publici u ovom slučaju. Da malo vidim godine, što je tko radio, kad je umro..., rekla je Tamara. Nakon kraćeg razmišljanja, istaknula je da je 53% visok postotak, a sebi ne vjeruje dovoljno i ne želi pasti na 1000 kuna. I tako je odustala od odgovora i “Milijunaša“ napustila s osvojenih 16.000 kuna.
Voditelj Tarik Filipović objasnio je da je nakon smrti Rudolfa, sina Franje Josipa, prijestolonasljednik postao Franjo Ferdinand, sin careva brata Karla Ludwiga.
- Točan odgovor je - Striče! Publika je bila u pravu, potvrdio je Tarik.
- Hvala, publiko! Oprostite što vam nisam vjerovala, rekla je Tamara na odlasku.
Tamara Zaninović Šošić
Foto: Tko želi biti milijunaš? / HRT
Nasuprot Tariku zatim je sjeo Velikogoričanin Filip Furlan, 29-godišnji lingvist. Prvog džokera - pitaj publiku - zatrebao je na pitanju za 2000 kuna. Na šestom pitanju trebao je odgovoriti gdje su se našli nogometaši koji su nakon poraza glave skupili tek negdje između Bukovice i Ravnih kotara: u istarskom indirektu, u karlovačkom korneru, u požeškom penalu ili u zadarskom zaleđu.
Filip Furlan
Foto: Tko želi biti milijunaš? / HRT
Da je točan odgovor “u zadarskom zaleđu” smatralo je 60% publike. Za “požeški penal” bilo ih je 16%, “karlovački korner” 14% i “istarski indirekt” 10%. Tek kad je vidio rezultate publike, Filip je shvatio o čemu je riječ. Odlučio je poslušati publiku i osvojio 2000 kuna.
Filip Furlan
Foto: Tko želi biti milijunaš? / HRT
Na glazbenom pitanju za 8000 kuna iskoristio je dva preostala džokera. Nije znao koji je bend gitarist John Frusciante dvaput napustio i dvaput mu se vraćao - Kings of Leon, Red Hot Chili Peppers, Rage Against the Machine ili Queens of the Stone Age?
Filip Furlan
Foto: Tko želi biti milijunaš? / HRT
Ni džoker Miljenko Kolak nije znao odgovor na osmo pitanje, a Filip je bio spreman odustati unatoč tomu što je imao još jednog džokera. Na Tarikovu sugestiju ipak je iskoristio i džoker pola-pola. Ostali su odgovori Kings of Leon i Red Hot Chili Peppers. A Filip je ipak odustao i tako kviz napustio s 4000 kuna.
Da je odgovarao, izabrao bi odgovor B - Red Hot Chili Peppers - što je bio točan odgovor. Tarik je pojasnio da Frusciante nije bio član benda Red Hot Chili Peppersa od 1992. do 1998. i od 2009. do 2019. godine.
Filip Furlan
Foto: Tko želi biti milijunaš? / HRT
Nakon Filipa u "vrući stolac" sjeo je najuspješniji u drugoj večerašnjoj igri "Najbržeg prsta", Josip Batur iz Zadra. Fizičar koji radi u Laboratoriju za nuklearne analitičke metode "Instituta Ruđer Bošković" u Zagrebu, do kraja emisije prešao je prvi prag i osvojio 1000 kuna. Doktorand PMF-a sljedeće izdanje kviza "Tko želi biti milijunaš" otvorit će odgovarajući na šesto pitanje, za 2000 kuna, a na raspolaganju ima sva tri džokera…
Josip Batur
Foto: Tko želi biti milijunaš? / HRT
Do tada, ako niste pogledali novo izdanje "Milijunaša", pronađite ga na našoj multimedijskoj platformi HRTi gdje je dostupno uz vremensko ograničenje. Također, reprizni termin emisije na rasporedu je u petak, 11. sudenoga, na Drugom programu u 16:20.
Tko želi biti milijunaš
Foto: HRT / HRT
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!