21:00 / 20.05.2021.

Autor: HRT

Eurovizija 2021. : U finalu ćemo gledati Albaniju, Srbiju, Bugarsku...

Eurovizija 2021.: Održana druga polufinalna večer

Eurovizija 2021.: Održana druga polufinalna večer

Foto: Piroschka van de Wouw / Reuters

Hrvatska radiotelevizija i ove godine tradicionalno prenosi sve tri večeri najvećega svjetskog televizijskoga glazbenog natjecanja - natjecanja za pjesmu Eurovizije. Od 17 zemalja koje su nastupale večeras, u drugoj polufinalnoj večeri, 10 ćemo ih opet gledati u finalu u subotu, to su: Albanija, Srbija, Bugarska, Moldavija, Portugal, Island, San Marino, Švicarska, Grčka i Finska.

Koga ćemo gledati u finalu?

Hrvatska večeras ne glasa

Danska: Fyr Og Flamme i "Øve Os På Hinanden"

Švicarska: Gjon's Tears - "Tout l'Univers"

Gjon's Tears, Švicarska

Gjon's Tears, Švicarska

Foto: Piroschka van de Wouw / Reuters

Latvija: Samanta Tīna i "The Moon Is Rising"

Samanta Tina, Latvija

Samanta Tina, Latvija

Foto: Piroschka van de Wouw / Reuters

Finska: Blind Channel i "Dark Side"

Bugarska: VICTORIA i "Growing Up Is Getting Old"

Victoria, Bugarska

Victoria, Bugarska

Foto: Piroschka van de Wouw / Reuters

Portugal: The Black Mamba i "Love Is On My Side"

The Black Mamba , Portugal

The Black Mamba , Portugal

Foto: Piroschka van de Wouw / Reuters

Albanija: Anxhela Peristeri i "Karma"

Gruzija: Tornike Kipiani i "You"

Tornike Kipiani, Gruzija

Tornike Kipiani, Gruzija

Foto: Piroschka van de Wouw / Reuters

Srbija: Hurricane - "Loco Loco"

Hurricane, Srbija

Hurricane, Srbija

Foto: Piroschka van de Wouw / Reuters

Island: Daði og Gagnamagnið i "10 Years"

Daði og Gagnamagnið, Island

Daði og Gagnamagnið, Island

Foto: Piroschka van de Wouw / Reuters

Moldavija: Natalia Gordienko - "SUGAR"

Natalia Gordienko , Moldavija

Natalia Gordienko , Moldavija

Foto: Piroschka van de Wouw / Reuters

Poljska: Rafał - "The Ride"

RAFAL, Poljska

RAFAL, Poljska

Foto: Piroschka van de Wouw / Reuters

Austrija: Vincent Bueno - "Amen"

Grčka: Stefania - "Last Dance"

Stefania, Grčka

Stefania, Grčka

Foto: Piroschka van de Wouw / Reuters

Češka: Benny Cristo - "omaga"

Benny Cristo, Češka

Benny Cristo, Češka

Foto: Piroschka van de Wouw / Reuters

Estonija: Uku Suviste i "The Lucky One"

San Marino: Senhit i "Adrenalina"

Senhit, San Marino

Senhit, San Marino

Foto: Piroschka van de Wouw / Reuters

Albina i njen tim prate drugu polufinalnu večer

Tko glasa?

Albina nije izborila nastup u finalu

Tko se natječe u drugom polufinalu?

Prijenos uživo na HRT-u

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!