Jesenska noć umjetnosti: Reli po galerijama u Zagrebu i Puli

03.10.2025.

12:58

Autor: M.Z./HRT/Hina

Kulturna manifestacija Reli po galerijama
Kulturna manifestacija Reli po galerijama
Foto: Emica Elvedji / Pixsell

Reli po galerijama, manifestacija koja u jednoj večeri okuplja brojne galerije i umjetnike nudeći interaktivnu šetnju aktualnim izložbama i umjetničkim produkcijama, održat će se tijekom listopada u Zagrebu i Puli.

U Zagrebu će se održati 17. listopada, od 17 do 22 sata, u suradnji s jedanaest galerija, a u Puli 24. listopada, od 17 do 22 sata, u trinaest galerijskih prostora.

- Reli više od desetljeća djeluje kao platforma za razvoj galerijske publike i promociju suvremenih umjetničkih praksi, a zamišljen je kao interaktivna šetnja kroz galerije tijekom jedne večeri, stoji u najavi.

Posjetitelji u svakoj galeriji skupljaju oznake i stvaraju vlastitu mapu obilaska, dok završne lokacije donose glazbeni program i simboličnu dodjelu priznanja sudionicima koji su obišli sve galerije.

Uz tiskane mape, obilaske olakšava i mobilna aplikacija koja omogućuje digitalno označavanje galerija. Priredit će se i bogat popratni program, od otvorenja novih izložbi i produženog radnog vremena galerija do vođenih tura i razgovora s umjetnicima.

U Zagrebu sudjeluju Galerija Šira, Galerija Kranjčar, Kolekcionart, Fotoklub Zagreb, Galerija Ulupuh, Galerija Permanenta, Galerija SC, Galerija Karas, Trotoar galerija, Galerija VN i Zen Contemporary Art Gallery.

Pulski dio relija obuhvaća izložbene prostore - HUiU, Galerija Studentski, Rock galerija, Galerija C8, Galerija Novo, Galerija Makina, Gradska galerija, Galerija Kino Valli, Prozor u prošlost, Galerija Amfiteatar, Srpski kulturni centar, Muzejsko-galerijski prostor Sveta Srca i Tiskara Škarti.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!