U Hrvatskom državnom arhivu predstavljena je knjiga "Snaga Domovine" autora generala Mladena Markača i ratnog zapovjednika specijalne policije Ante Šoljića.
09.06.2026.
22:24
Autor: Kristina Jozić/I.Z./Dnevnik/HRT
U Hrvatskom državnom arhivu predstavljena je knjiga "Snaga Domovine" autora generala Mladena Markača i ratnog zapovjednika specijalne policije Ante Šoljića.
Knjiga donosi svjedočanstva i promišljanja o stvaranju hrvatske države, Domovinskom ratu i ulozi hrvatskih branitelja.
Na predstavljanju su se okupili brojni uzvanici, a autori su istaknuli važnost očuvanja povijesne istine i prenošenja iskustava budućim naraštajima.
- Jesmo li prebrzo zaboravili ljude i događaje iz Domovinskog rata? Naša knjiga je odgovor, nismo ih zaboravili, to ne smijemo učiniti jer bi zaboravili naše ratnike koji su stvarali slobodnu Republiku Hrvatsku, naglasio je bivši zapovjednik specijalnih redarstvenih jedinica MUP-a RH Mladen Markač.
- Kada danas gledamo slobodnu i međunarodno priznatu Hrvatsku, lako je zaboraviti koliko je neizvjesnosti bilo na njezinom početku. Ništa nije bilo unaprijed zadano, ništa nije bilo zajamčeno. Ono što je postojalo bili su ljudi. Dok su se političke odluke tek pretvarale u stvarnost, oni su tu stvarnost već živjeli na terenu, poručio je potpredsjednik Vlade i ministar unutarnjih poslova Davor Božinović.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora