Rijeka slavi Dan grada i dan svog nebeskog zaštitnika svetog Vida. U posljednjih nekoliko dana organiziran je niz događaja, a vrhunac proslave je danas.
15.06.2026.
12:36
Autor: Ivana Perić/D. S./Dnevnik/HRT
Rijeka slavi Dan grada i dan svog nebeskog zaštitnika svetog Vida. U posljednjih nekoliko dana organiziran je niz događaja, a vrhunac proslave je danas.
Proslava je počela svečanom sjednicom Gradskog vijeća u Exportdrvu na Delti na koju su stigli i predstavnici Vlade na čelu s premijerom Andrejom Plenkovićem te ministri Oleg Butković i Alen Ružić, izvijestila je iz Rijeke za podnevni Dnevnik Ivana Perić.
Tijekom sjednice bit će dodijeljena i ovogodišnja javna priznanja Grada Rijeke.
Uz klapu Nevera krenula je i podjela ovogodišnje tradicionalne marende za građane u ovodom Dana zaštitnika Grada Rijeke.
Podijeljeno je 2000 porcija rižota s lignjama, a utrošeno je 350 kilograma liganja, 140 kilograma riže, 40 litara maslinova ulja te kilogrami ostalih sastojaka.
Riječani su vrlo zadovoljni ovogodišnjom marendom.
Program se nastavlja i u popodnevnim satima nastupom Bokeljske mornarice, u 18 sati procesijom te svečanim misnim slavljem u riječkoj prvostolnici koje će predvoditi Dražen Kutleša, zagrebački nadbiskup. U večernjim satima očekuju se koncerti Gradske glazbe Trsat i koncert grupe Grad u samom središtu Rijeke.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora