Kako ne obožavati ovu silinu i nepredvidivost prirode? Obožavati je i s njom se znati nositi. Njenom snagom upravljati, krotiti je, a opet biti, zapravo, samo dijete.
25.09.2023.
07:00
Autor: Tatjana Lisičin/V.K./More/HRT
Kako ne obožavati ovu silinu i nepredvidivost prirode? Obožavati je i s njom se znati nositi. Njenom snagom upravljati, krotiti je, a opet biti, zapravo, samo dijete.
Valentina se u more i jedrenje nepovratno zaljubila prije četiri godine. Satove plesa rado je zamijenila treninzima i natjecanjima.
Teo jedri godinu i pol. Ovo mu je druga Mala Mrduja.
I Teu i Valentini jedrenje je nezamjenjiv dio života.
- Volim to kada vjetar prolazi kroz kosu, mokar si i to je jednostavno gušt koji ništa drugo ne može priuštiti nego to, govori Valentina Jelić, JK "Mornar", Split.
- To mi je jedan odličan sport koji je zabava, koji se jedri i ima dosta prijatelja i uvijek lijepo zabavlja, rekao je Teo Lolić, JK "Labud", Split.
Pred Malu Mrduju uvijek vlada veliko uzbuđenje i nestrpljenje. Hoće li puhati ili će se vjetar satima čekati? Kako god hirovita priroda odlučila, za isplovljavanje se treba savršeno pripremiti.
- Kada dođu pripremiti brod moraju ga pripremi da se spremi na ove vremenske uvjete. Ovo danas more... izazovni vremenski uvjeti 15 do 20 čvorova, znači, svaki dio uprave mora biti u dobrome stanju jer ne smije se dogoditi ništa nepredviđeno na moru, naglasio je Goran Martinović, trener JK "Mornar", Split.
Mala Mrduja prethodi Velikoj Mrduji koja će se održati po 92. put, objašnjava član uprave kluba organizatora regata.
- Mala Mrduja je u stvari uvod u Veliku Mrduju koja je za 7 dana. Ove godine regata je uvod u nekakav splitski festival jedrenja koji je počeo s Labud klasik regatom, a sad je ovo velika Mrduja i u listopadu Viška regata i kraj sezona i kraj Splitskog festivala jedrenja, rekao je Eduard Vujnović, član Uprave JK "Labud", Split.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora