Pula je postala filmski set. U popularnoj nizozemskoj detektivskoj seriji "The golden hour" grad glumi - sam sebe. Redatelj i produkcija, oduševljeni Pulom, odlučili su da se i dio radnje događa upravo ondje, što će biti velika promocija za grad, ali i Hrvatsku.
Radnja druge sezone nizozemske kriminalističke serije djelomično se događa u Hrvatskoj. Na setu zatvorenom za javnost surađuju i brojni hrvatski filmaši te stotinjak domaćih statista. Pulski amfiteatar jedinstvena je kulisa.
- Redatelju se iznimno svidjela Pula za priču, zato smo ovdje. Vidjeli smo slike, oduševili se. Kada smo došli ovamo, uvjerili smo se da smo dobro odlučili. Grad je fotogeničan, primjerice ova predivna Arena i ostale lokacije koje su nam se uklopile u priču, rekao je glavni producent serije Wynand Chocolaad.
Istarski gradovi u stranim su filmovima i serijama često "glumili" Italiju, a bilo je i produkcija u kojima su pulske ulice zamijenile Bejrut. Ovaj put nije tako.
- Snimanje donosi ekonomske benefite, zato što se koriste sredstva u gradu; od javne površine do smještaja, ugostiteljstva... A ono što ipak preferiramo da kada se snima Pula bude Pula jer onda je to marketinški benefit gdje promoviramo naš grad, ispričala je direktorica TZ-a grada Pule Sanja Cinkopan.
Pula ima kapacitete i može ugostiti velike produkcije, ne samo glazbene, po čemu je svjetski poznata.
- Naša je želja da budemo centar filma u smislu filmskog studija i studija filma. U tom smjeru idu i razgovori, javljaju se ljudi iz svijeta filma i vjerujem da ćemo u tome uspjeti, naveo je gradonačelnik Pule Filip Zoričić.
Druga sezona popularne serije "The Golden Hour" nizozemskoj publici bit će prikazana potkraj godine.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!