Dvanaestu godinu zaredom na splitskoj rivi goleme pisanice boje članovi braniteljske udruge BLU. Od ponedjeljka do danas pridružili su im se turisti, djeca, slučajni prolaznici.
18.04.2025.
Zadnja izmjena 14:39
Autor: Tatjana Lisičin/V.K./Vijesti/HRT
Dvanaestu godinu zaredom na splitskoj rivi goleme pisanice boje članovi braniteljske udruge BLU. Od ponedjeljka do danas pridružili su im se turisti, djeca, slučajni prolaznici.
Petogodišnja Eva najviše voli žutu i narančastu boju. Dobro zna što će na uskrsnom jaju pažljivo nacrtati.
Bračni par iz Švicarske pisanicu je ukrasio, a čime nego - Alpama. Gošća iz dalekog istoka oduševljena je kreativnim šarenilom na Rivi.
- Nisam nikada vidjela ovako nešto, veoma mi se sviđa i mislim da bih željela probati oslikati jedno jaje, rekla je Shirley Wong iz Malezije.
Shirley je probala, a turisti su zainteresirano gledali bojenje uskrsnih jaja koja su uz brojne prolaznike oslikavali branitelji i četiri gostujuća umjetnika.
- Crtam cijeli život, ali sad sam se baš posvetio, zovu me dragovoljno volonterski. Nastupam, družim se s dragim ljudima, kazao je Joško Čizmić iz braniteljske udruge BLU.
- Mi smo sve sami pripremili od stiropora i izrezali, pripremili podlogu i slikamo motive ovisno o raspoloženju, Ivo Rakuljić, braniteljska udruga BLU, Split.
Bojenju pisanica u Udruzi branitelja BLU mjesecima se raduju. Ima li što ljepše, kažu, od stvaranja ljepote.
- Pazite, to su ljudi koji su bili u beznađu. Vratili su mi ponovno u život te ljude i pokazali im da su korisni članovi društva, naglasio je Ivica Marin, Braniteljska udruga BLU, Split.
Ovogodišnje oslikane pisanice bit će izložene u Đardinu, krasit će park radovima iz prijašnjih godina.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora