U Metkoviću je predstavljena knjiga Luke Paljetka i Tonka Maroevića naslova ''Jedan niže držeć, drugi više pojuć - lirska i ina korespondencija od 1984. do 2020. godine".
03.12.2024.
11:40
Autor: V.M./Vijesti iz kulture/HRT
U Metkoviću je predstavljena knjiga Luke Paljetka i Tonka Maroevića naslova ''Jedan niže držeć, drugi više pojuć - lirska i ina korespondencija od 1984. do 2020. godine".
To velebno izdanje bilježi brojne zajedničke trenutke: sadržava pisma, kartoline i sonete koje su godinama razmjenjivala dvojica velikana hrvatske književnosti i kulture, a za tisak ga je priredio sam Paljetak prije smrti.
- 'Doista je tu riječ o jednoj značajnoj dionici hrvatske književnosti i vrelu sigurno za sve one koje će zanimati brojne pojedinosti koje su nastale i u samom izvorištu hrvatske književnosti, ali i na marginama, a koje su isto tako jako važne, istaknula je književna kritičarka Katja Bakija.
- Znamo koliko Metković voli Luka, koliko Metković ljubi Tonka i htjeli smo jednostavno ovu knjigu, koja je jedno svjedočanstvo o višegodišnjem prijateljstvu Luka i Tonka, predstaviti u Metkoviću, napomenuo je Darko Matičević, suradnik priređivača.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora