Besplatne sportske aktivnosti za sve školarce u sklopu projekta ''Odmorko''

25.06.2024.

17:48

Autor: Gordan Ćelić/L.P./Regionalni dnevnik/HRT

A tisuće malih sportaša očekuju se na ljetnom Odmorku. Besplatne sportske aktivnosti i radionice već su u prva dva dana privukle brojne zagrebačke školarce koji će dugo toplo ljeto začiniti sportom. Naša im se ekipa pridružila u sportskoj dvorani OŠ Marije Jurić Zagorke i u parku Maksimir.  

Zagrijavanje, kružni trening, graničar, nogomet... Brojne sportske aktivnosti vratile su osnovnoškolce u školu, točnije u sportsku dvoranu. Počeo je ljetni Odmorko!


- Želim imati malo zabave s prijateljima u slobodno vrijeme i izvrsno je to što se kupamo u bazenu, rekla je Lucija Čičić.


- Ja i moja prijateljica smo se dogovorile da idemo kao isto prije nego što odemo na more da se malo zabavim, kaže Tania Huseinčehajić


- Poludnevni program Zgombaonica, učenici u prvom dijelu programa provode sportske aktivnosti u dvorani ili na otvorenom, ovisno o vremenskim prilikama i onda imaju kratku pauzu za užinu i onda nakon toga idu na obližnji bazen, ovdje u školi postoji bazen tako da idu usavršavati svoje tehnike plivanja, govori Dario Franjić, glavni tajnik Školskog sportskog saveza grada Zagreba


Uz uživanje u Zgombaonici i bazenu, učenici mogu zaigrati odbojku i rukomet na pijesku, okušati se u sportskom penjanju, triatlonu, skvošu ili tenisu. Posebno privlači novi program - orijentacijsko trčanje u Maksimiru. 


- Djeca jako ranu uspiju svladati neke osnove orijentiranja i zapravo osim što savladaju osnove orijentiranja izgube nekakav strah od prirode i od šume i od vremenskih uvjeta, jer naša aktivnosti se odvijaju u prirodi u svim vremenskim uvjetima, ističe Damir Gubec, predsjednik orijentacijskog kluba Vihor.


- Bilo mi je super s prijateljom. i bili smo zajedno i kad on nešto nije znao ja sam mu pokazao , kad ja nisam nešto znao on je meni pokazao, objašnjava Mika Cvirn Wild.


- Zanimljivo mi je kako se moramo sami snaći, kao sami naći put do cilja, ističe Maša Boljkovac


- Inače mi baš ne ide dobro na karti, ali dobro sam se snašla, i nisam se baš previše umorila iako smo trčali jer je bilo zabavno, zaključuje Paola Salopek.


Zabavno sportsko ljeto u Zagrebu traje do kraja kolovoza, a bogat program i upute za prijave na radionice na internetskoj su stranici Školskog sportskog saveza Grada Zagreba. 

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!