Jedini betonski skate park u Primorsko-goranskoj županiji, u Rijeci, 20 godina nakon izgradnje temeljito je obnovljen. Uporni skateri iz kluba "Cherry" uspjeli su, u suradnji s gradom, ostvariti dugogodišnji san.
06.10.2025.
17:17
Autor: Hrvoje Hrengek/Pe.F./Regionalni dnevnik/HRT
Jedini betonski skate park u Primorsko-goranskoj županiji, u Rijeci, 20 godina nakon izgradnje temeljito je obnovljen. Uporni skateri iz kluba "Cherry" uspjeli su, u suradnji s gradom, ostvariti dugogodišnji san.
Pravo je zadovoljstvo vidjeti majstore na skateboardima i romobilima kako uživaju na novoj betonskoj podlozi i novim elementima. Sve pršti od zahtjevnih trikova.
- Park je izgrađen 2005., bio je prvi od betona na Balkanu. Napravio ga je GP Krk, nitko tada nije radio takve parkove. Nakon 20 godina drveni elementi su istrulili i morali smo rekonstruirati park, rekao je Adrian Josipović, predsjednik Skate cluba "Cherry".
Gradske vlasti imale su dovoljno sluha za skatere pa je iz gradskog proračuna za obnovu izdvojeno 414 tisuća eura.
- U starome parku sami smo obnavljali elemente i donosili svoje. Sada je to kao iz bajke, dodao je Adrian.
- Ekipa iz skate kluba "Cherry" se potrudila, sudjelovali su u obnovi s izvođačima radova, istaknuo je Bruno Vranić iz Zagreba.
- Velika je razlika. Ima više rampi, više tranzicija, modernije su. Dvadeset godina je bio star park, rekao je Leon Andrej Tašić iz Rijeke.
Ekipu renomiranih grafitera iz Harterine tvornice grafita nije trebalo previše nagovarati da daju svoj doprinos uređenju.
- Mi smo tu dolazili kao mala djeca i učili. Lijepo je to, sve se nekako vrti u krug, predivno je tu, naveo je Tašić.
Novi park spreman je za nove generacije urbanih mališana i njihove trikove i akrobacije.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora