Nakon uspješnice "Odmori se, zaslužio si" scenaristi Snježana i Goran Tribuson pripremili su novu poslasticu, obiteljsku humorističnu seriju "Oblak u službi zakona". Snimanje je počelo u Zagrebu, a uz obiteljske zgode, tu je i krimi-priča.
22.06.2022.
20:06
Autor: Maroje Vučićević/Dnevnik/HRT
Nakon uspješnice "Odmori se, zaslužio si" scenaristi Snježana i Goran Tribuson pripremili su novu poslasticu, obiteljsku humorističnu seriju "Oblak u službi zakona". Snimanje je počelo u Zagrebu, a uz obiteljske zgode, tu je i krimi-priča.
Glava obitelji Nikola Oblak, glumi ga Ozren Grabarić - policijski je narednik i idealist. Za razliku od njega, ostatak obitelji često hoda po rubu zakona.
Nikolina žena Jagoda (Dijana Vidušin) je nazaposlena i često radi na crno. Samozatajna je i posvećena djeci. Dvojica njihovih sinova, Bruno (Borna Fadljević) i Ratko (Toma Medvešek), izvor su mnogih problema. Bruno dane često provodi u lokalnom kafiću i muči se u školi, dok je Ratko pametna glava cijele obitelji.
Sklonosti članova obitelji Oblak izvor su niza smiješnih situacija i zapleta, a u svakoj epizodi Nikola rješava i jedan slučaj. Radi se o obiteljskoj seriji s laganim krimi zapletima, nema krvoprolića, zapleti su lagani, kaže redatelj Dražen Žarković.
- Ono što možete pročitati u crnoj kronici. Naš policajac nije nikakav inspektor, nije nikakva velika faca već običan policajac, napominje Snježana Tribuson, scenaristica i redateljica.
Seriju od 14 nastavaka na našim malim ekranima možemo očekivati u jesenskoj shemi.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora